Portfolio Category: Eğitim Başvuruları Nedir

Sertifika Programları Başvuruları

Sertifika Programları Başvuruları Pedagojik Formasyon Sertifika Programı gibi eğitim kurumlarının kendi bünyelerinde düzenlediği ve kişileri belirli bir alanda uzmanlık seviyesine yükseltecek eğitim-öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği sertifika programları için adayların başvurularının baştan sona yönetilmesi sağlanır.
Read more

Sınavlara İlişkin Başvurular

Sınavlara İlişkin Başvurular Eğitim kurumlarının kendi bünyesinde gerçekleştirdiği ve adayların başvurusu üzerine katılabileceği sınav programları için başvuran adayların verilerinin toplanması, toplanan verilerin diğer sistemlere aktarılması sağlanır.
Read more

İkinci Üniversite Başvurusu

İkinci Üniversite Başvurusu Aktif olarak bir diploma programında kayıtlı olan adayların üniversiteler tarafından düzenlenen ikinci üniversite diploma programlarına başvurması, başvuru sırasında oluşan verinin üniversitenin değerlendirme sistemine göre yerleştirme için kullanılması, oluşan verinin raporlanması ve adayların bilgilendirilmesi sağlanır.
Read more

Farabi Başvurusu

Farabi Başvurusu Öğrenim Hareketliliği öğrenci, idari personel veya akademisyenlerin eğitim-öğretim programları kapsamında farklı kurumlarda bu eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmesini sağlar. Örneğin Erasmus öncelikle üniversite öğrencisinin uluslararası hareketliliğini öngören bir yükseköğretim programıdır. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu program yükseköğretimde üniversiteler arası iletişimi geliştirmeyi ve Avrupalılık boyutunun arttırılmasını öngörür. Başvuru Modülü’nün diğer sistemler ile entegre olan yapısı…
Read more